Forum Żeglarskie

  • 0

Forum Żeglarskie

12 grudnia  2016 roku,  w ramach wolontariatu, w którym uczestniczą uczniowie  klasy I g, odbyło się  w naszej szkole, pierwsze  Forum Żeglarskie . Instruktorzy ze Stowarzyszenia „Wiatr w Żagle” poprowadzili spotkanie połączone z prezentacją , na którym przekazali naszym i zaprzyjaźnionym z naszą szkołą  uczniom ze wschodu,  informacje na temat założeń Stowarzyszenia, a także opowiedzieli o swojej pasji, jaką jest żeglarstwo.

Opowiadali o tym, jak zbudowana jest łódka, jakie cechy musi mieć dobry żeglarz, czego uczy ta dziedzina sportu.  Pokrótce omówili  to czego uczniowie dowiedzą się na kolejnych, tematycznych spotkaniach.  Starali się zainteresować i zainspirować ich do zgłębienia tematów żeglarskich.

Były konkursy, próba zapamiętania żeglarskich nazw rodzajów wiatru i części jachtu. Było trochę śmiechu i dobra zabawa. Padły przedziwne, nowe,  nazwy.  Potrzebujemy odrobinę czasu, by tę wiedzę przyswoić i prawidłowo zapamiętać.

Największą wartość stanowi to,  że, oprócz dobrej zabawy, ktoś specjalnie na Naszych dzieciaków przygotował  się do spotkania i z ogromnym zaangażowaniem opowiadał o swojej pasji.

Czekamy na kolejne Żeglarskie Forum, które odbędzie się jeszcze przed feriami  i bardzo dziękujemy żeglarzom.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”427″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”1″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]


Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn