Kraje Hiszpańskojęzyczne

Kraje Hiszpańskojęzyczne

W piątek 23 listopada poświęciliśmy różnorodności kulturowej krajów hiszpańskojęzycznych, dlatego odwiedzili nas konsulowie Urugwaju i Wenezueli oraz praktykantka z Uniwersytetu Warszawskiego. Uczniowie z języka hiszpańskiego   przygotowali różnego rodzaju powitania, takie jak hymn z Urugwaju i Wenezueli, prezentacje i teatralizacje, w tym też małą lekcję języka polskiego dla gości oraz mały teatr i przestawienie po hiszpańsku, po angielsku i po polsku. Z Domu Kultury Polski, Pani Marta Sajdak, polka z Urugwaju, wysłała  specjalny film na temat “to co nas łączy”. Najmłodsi uczniowie (czwarta i piąta klasa) wzięli udział w konkursie rysunkowym pod hasłem “Urugwaj i Wenezuela”, a 10 wybranych rysunków otrzymało prezent od ambasady. Był to dzień pełen niespodzianek i sukcesów, w którym uczniowie z języka hiszpańskiego  mogli pokazać swoją wiedzę  i mogli sprawdzić, ile są w stanie zrobić z tym językiem.