Lekcje programowania z Ozobotami w Klasie 2b

  • 0

Lekcje programowania z Ozobotami w Klasie 2b

Klasa 2b uczestniczyła w zajęciach komputerowych na których zaprezentowaliśmy uczniom roboty o nazwie „Ozoboty”.

Uczniowie mieli okazję programować roboty jedynie za pomocą kolorów. Ozoboty mają wbudowane czujniki rozpoznawania kolorów i dlatego są w stanie jechać po kolorowych liniach oraz wykonywać określone polecenia po najechaniu na daną sekwencję kolorów.

Za pomocą mazaków i białej kartki klasa 2b rysowała trasę dla robota z wykorzystaniem poleceń np. zatrzymanie się, obrotu robota lub jego przyspieszenie.

Ozoboty pokazały, że programowanie może być jeszcze prostsze i każdy może zostać programistą.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”423″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”120″ thumbnail_height=”90″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]


Nasze Newsy

Wieje wiatr w 4a

Gry przyrodnicze w 6b

W Polsce króla Maciusia

Bierzemy udział w projektach:

Polub Nas!

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn