Wybory do Prezydium Samorządu Szkolnego

Wybory do Prezydium Samorządu Szkolnego

W październiku odbyły się wybory do

Prezydium Samorządu Szkolnego.

Wyzwanie podjęło 6 osób:

1. Jerzy Robiński z kl. 7,
  2. Iga Śliwska z kl. 6 b,
  3. Alicja Woźnicka z kl. 6 b,
  4. Maja Mentlewicz z kl. 5 b,
  5. Lena Jaworska z kl. 5a,
  6. Krzysztof Galla z kl. 3 gim.

Po przedstawieniu swoich programów wyborczych (plakaty przedstawiające sylwetki kandydatów zawieszone były wcześniej na terenie szkoły), odbyło się spotkanie ze społecznością szkolną. Spotkanie służyło szczegółowemu zaprezentowaniu programów i rozmowie na ich temat.

Następnie odbyło się głosowanie w klasach. Oto wyniki:

Przewodniczący samorządu szkolnego Krzysztof Galla

1. Vice – przewodniczącym  Jurek Robiński,    2.  Vice – przewodniczącym Iga Śliwińska

Samorząd rozpoczął pracę pełną parą i do początku listopada przeprowadził już dwie akcje:

1. zbiórkę rzeczy i karmy dla schronisk dla zwierząt,
  2. konkurs z nagrodami na najpiękniejszą dynię, który był związany z obchodami Halloween.

Obydwie akcje zostały przeprowadzone z powodzeniem (informacje na ten temat znajdziecie na stronie).

W planach samorządu znalazły się m. in. następujące działania;

1. podziękowania dla uczniów pracujących w zeszłorocznym składzie samorządu,
  2. charytatywność,
  3. Dzień Gier Planszowych,
  4. festiwal filmowy,
  5. akcja WISŁAsprzątanie nabrzeży wiślanych,
  6. zapraszanie ciekawych ludzi na spotkania z uczniami (spotkania będą skorelowane z programem wychowawczym i programem wartości),
  7. kontynuacja recyclingu,
  8. konkursy fotograficzne,
  9. inne, np. dyskusja o komunikowaniu się i zachowaniu uczniów w szkole, o używaniu telefonów na terenie szkoły, o pomyśle dnia rozrywki.

Samorząd na kolejnym spotkaniu będzie konkretyzował plany na I i II semestr tego roku szkolnego.

Drodzy rodzice, uczniowie i nauczyciele – wspierajcie samorząd, który działa dla nas wszystkich1

Bernadeta Obrębowska, opiekun samorządu.