Zielona Szkoła klas 1-3

Zielona Szkoła klas 1-3

Dzisiaj czekały nas ciekawe warsztaty geologiczne w Nasiłowie usytuowanym na Płaskowyżu Nałęczowskim. Wizyta w kamieniołomie, którego malownicze, wapienne ściany stanowią „otwartą księgę dziejów ziemi” była zaskakującym przeżyciem.  Mieliśmy okazję dowiedzieć się jakie zwierzęta żyły w ciepłym morzu rozlewającym się na obszarze dzisiejszego płaskowyżu, niedaleko Kazimierza. Znaleźliśmy mnóstwo znakomicie zachowanych skamielin sprzed 65 milionów lat. Były wśród nich amonity, gąbki, małże, ślimaki. Spotkanie z geologiem-pasjonatem pobudziło naszą wyobraźnię, dzięki której ujrzeliśmy dawny świat, pełen dinozaurów i megalodonów.

Po kilku godzinach poszukiwań, wróciliśmy do ośrodka zakurzeni, pełni niesamowitych  wrażeń, z   plecakami wyładowanymi najwspanialszymi znaleziskami.