Spotkanie z panią Joanną i Bunią

Spotkanie z panią Joanną i Bunią

21 marca w ramach języka polskiego odbyliśmy spotkanie z niewidomą panią Joanną z fundacji Pies Przewodnik. Nasz gość przyszedł do szkoły z Bunią, która jest nie tylko psem przewodnikiem, ale i przyjacielem pani Joanny. Rozmawialiśmy o pracy z czworonogiem, który pomaga osobom niepełnosprawnym. Dowiedzieliśmy się, że nie wolno nam pod żadnym pozorem takiego psa rozpraszać wołaniem czy głaskaniem, bowiem  skupienie czworonoga to gwarancja bezpieczeństwa osoby niewidomej. W czasie spotkania zgodziliśmy się wszyscy co do tego, że koty absolutnie nie nadają się do pełnienia funkcji przewodnika 🙂 Na pewno była to nie tylko ważna lekcja wychowawcza, ale duża porcja wiedzy na temat funkcjonowania osób, które tak jak pani Joanna, korzystają na co dzień z pomocy psa.