Día de Muertos

Día de Muertos

Dzień wyjątkowy, dzień Meksykański dla uczniów z języka hiszpańskiego. Día de Muertos, czyli Dzień Zmarłych w Meksyku jest obchodzony całkowicie inaczej i dlatego świętowaliśmy tak samo wyjątkowo.W dniach 1 oraz 2 listopada organizowany jest wyjątkowy festiwal dla wszystkich zmarłych. Meksykanie wierzą, że w tych dniach ich bliscy zmarli mogą powrócić by nacieszyć się towarzystwem rodziny, dlatego też trzeba ich należycie przywitać.Święto wywodzi się z tradycji azteckiej i początkowo było obchodzone w miesiącu zwanym Tlaxochimaco (narodziny kwiatów) – początek sierpnia. Kolonizatorzy aby przybliżyć święto do tradycji chrześcijańskiej przenieśli je na początek listopada.Święto zostało wpisane na listę Arcydzieł Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO w 2003 roku.