Dzień Patrona

Dzień Patrona

W tym roku dzień Patrona naszej szkoły przypadł na poniedziałek, 20 czerwca. Z tej okazji odbył się Festyn zorganizowany przez nauczycieli wraz z uczniami. Pojawiły się stanowiska matematyczne, chemiczne, polonistyczne, językowe i edukacji wczesnoszkolnej. Każdy miał możliwość zdobyć nagrodę za dobrze rozwiązaną zagadkę matematyczną, zapoznać się z gazetką szkolną wydaną z okazji Święta Saskiej Kępy i Szkoły, zrobić własnego ‘gniotka”, pomalować buźkę, zagrać w grę językową z Native Speakerami, czy nauczyć się tworzyć ogromne bańki mydlane.

To nie był koniec atrakcji.

Po szaleństwie festynowym odbyło się spotkanie z Rycerzem, podczas którego uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się więcej o etosie rycerskich, obyczajach i fechtunku. Poznać stroje dworskie i wojenne, a także zmierzyć się z “Zawiszą Czarnym” w krótkim pojedynku.

Na koniec obchodów Dnia Patrona odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, w którym wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni.

Dziękujemy:

P.Agnieszce Siwek, p.Markowi Malesie, p.Ozzyemu, p.April, p. Blaisowi, p.Ewie Musiał, p.Łukaszowi Wnukowi i p.Ani Wuttke-Wieczorek za przygotowanie stanowisk naukowych.

P. Agnieszce Miklaszewskiej, p. Pauli Monnery i p. Oldze Tarłowskiej za przeprowadzenie Festiwalu.

P. Janowi Kowalewiczowi za wcielenie się w rolę Zawiszy Czarnego.

Kubie Ch. z 7a, który dbał o nagłośnienie,

P. Dyrektor Agnieszce Piskorz za obecność, wsparcie i przeprowadzenie nas przez wszystkie atrakcje Dnia Patrona

P. wicedyrektor Agnieszce Sęk za organizację całości przedsięwzięcia.

Dziękujemy również za obecność rodziców,  Prezes Zarządu p. Katarzynie Berwid-Wilińskiej oraz naszych byłych uczniów i przyszłych.

Miło było Was wszystkich gościć na Paryskiej.