DZIEŃ ZIEMI 2020

DZIEŃ ZIEMI 2020

Światowy Dzień Ziemi  2020 –

Działania na rzecz ochrony klimatu.

Hasło Dnia Ziemi w 2020 roku, a jednocześnie motyw przewodni święta to “Działania na rzecz ochrony klimatu”, a w szczególności zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.

Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.

Już dzisiaj 22 kwietnia 2020 będziemy mogli włączyć się w akcję oczyszczania naszej planety i pomóc środowisku naturalnemu, działając przede wszystkim w swojej okolicy lub w swoim domu. Niestety w tym roku z powodu epidemii koronawirusa wszelkie duże inicjatywy musiały zostać ograniczone. Wiele wydarzeń odbywać się będzie jedynie w internecie, a wykłady również prowadzone będą online.

W aktualnej sytuacji  zorganizowane zostaną warsztaty on-line “Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu“. Warsztaty on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli będzie mógł zadać pytanie ministrowi Michałowi Wosiowi.

Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi 2020. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.

Jak wziąć udział w warsztatach?

22 kwietnia o godz. 11:40 kliknij w link www.dzienziemiwmk.pl. Na tej stronie znajdzie się też instrukcja, jak zalogować się do czatu, aby móc zadawać pytania.

Na lekcjach biologii uczniowie wykonali prezentacje na temat Dnia Ziemi, skupiając się na tegorocznym haśle, dotyczącym ochrony klimatu.

Wszystkim propagatorom edukacji ekologicznej i tym, którzy wyrażają troskę o Naszą Planetę, bardzo serdecznie dziękuję.

PREZENTACJE NASZYCH UCZNIÓW:

Dzień Ziemi (1)