Laboratorium Ciemności

Laboratorium Ciemności

Klasa 2 uczestniczyła w warsztatach laboratorium ciemności w Polskim Związku Niewidomych na ul. Konwiktorskiej. Dzieci próbowały odnaleźć odpowiedź na pytanie: Jak radzą sobie osoby niewidome, słabowidzące i jak im pomagać? Przez kilka minut uczniowie mieli możliwość sprawdzić jak to jest być osobą niewidomą, rozpoznać po zapachu, kształcie, fakturze różne przedmioty, spróbować nalać wodę do szklanki oraz rozpoznać kolory. Wszyscy dowiedzieli się jak pomóc osobie niewidomej przypadkowo spotkanej na ulicy oraz jak być przewodnikiem dla tej osoby. Dzieci poznały również pismo Braille’a i specjalne techniki komputerowe. Dla uczniów była to bardzo ważna lekcja życia społecznego, pełna empatii i zrozumienia.