Obchody Dnia Pozytywnego Myślenia w klasie 1a

  • 0

Obchody Dnia Pozytywnego Myślenia w klasie 1a

2 luty to Dzień Pozytywnego Myślenia. Święto zostało zapoczątkowane przez amerykańską psycholog Kirsten Harell. Zdrowy optymizm był tematem ostatnich zajęć w klasie 1a. Podawaliśmy nasze skojarzenia związane z pozytywnym myśleniem. Klasyfikowaliśmy powiedzenia optymisty i pesymisty. Wymienialiśmy korzyści płynące z przyjmowania pozytywnej postawy. Ponadto pracowaliśmy w grupach tworząc “słońce” będące symbolem pozytywnego myślenia. Co więcej, uczestniczyliśmy w ćwiczeniu z balonami “(Od)puszczam i trzymam”. Rozmawialiśmy o tym, na co mamy wpływ i co jest niezależne od nas.

 

Pozytywne myślenie buduje postawa wdzięczności oraz umiejętność dostrzegania swoich mocnych stron. W ramach tego dnia uczestniczyliśmy zatem w aktywnościach arteterapeutycznych z elementami dźwiękoterapii i bajkoterapii. Dowiedzieliśmy się, że każdego z nas można porównać do pięknego, drogocennego diamentu, który świeci blaskiem. Z biegiem czasu spotykamy się z krytyką ze strony różnych osób. Przykre komentarze, ocenianie, przemoc fizyczna… są taką chusteczką przykrywającą nasz blask i potencjał. Następnie zastanawialiśmy się, co zrobić, aby odkryć diament. Dzieci świetnie podawały pozytywne, wspierające komentarze i magiczne słowa, jak proszę, przepraszam, wybacz mi, kocham cię, zabierając chusteczki. Następnie kolorowaliśmy kontury diamentów oraz skonstruowaliśmy ich modele. Modele diamentów będą nam przypominać o tym, że każdy z nas jest piękny, że każdy “świeci blaskiem” i, aby podtrzymywać jego blask należy wzajemnie się wspierać i doceniać… zamiast oceniać. Tego dnia na zajęciach w Przystani Kreatywności  stworzyliśmy również „eliksir wdzięczności” będący zarazem „butelką uważności”. A na koniec uczestniczyliśmy w koncercie relaksacyjnym z wykorzystaniem misy kryształowej.

 

Wiemy, że praktyka czyni mistrza, zatem do dzieła! 

  1. Będąc jeszcze w łóżku, wyciągnę swoją dłoń i patrząc na poszczególne palce, wymienię rzecz, za którą jestem wdzięczna/y. 2. Codziennie rano na dzień dobry powiem sobie coś miłego. 3. O poranku zadam sobie pytanie: “Co miłego mnie dziś spotka?” Postaram się znaleźć odpowiedź. 4. Wieczorem zaś zapytam siebie: “Co mi się dzisiaj udało?” 5. Jeśli zaś danego dnia popełniłam/popełniłem błąd, coś mi się nie powiodło się, powiem sobie: “Jutro zrobię to lepiej!” i zastanowię się, jak mogę to zmienić.

Link prowadzący do folderu ze zdjęciami z Dnia Pozytywnego Myślenia

poniżej 🙂

GALERIA


Przekaż 1,5 Procent!

Bierzemy udział w projektach:

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn