Pola Zglenicka – LAUREATKA konkursu kuratoryjnego z biologii!!!

Pola Zglenicka – LAUREATKA konkursu kuratoryjnego z biologii!!!

Z wielką przyjemnością oraz ogromną dumą chciałabym poinformować, że uczennica klasy 8a – Pola Zglenicka została laureatem biologicznego konkursu kuratoryjnego. Gratulacje!!!

Zachęcam do zapoznania się z krótkim wywiadem z Pola 🙂

1. Co trzeba zrobić, aby zostać laureatem konkursu kuratoryjnego?
Uczyć się sumiennie i regularnie materiałów wymaganych na konkurs, ponieważ niektóre materiały wykraczają poza to, czego uczymy się w szkole podstawowej.
2. Jak powinno wyglądać przygotowanie do poszczególnych etapów konkursu?
Z mojego punktu widzenia najlepiej było uczyć się z podręcznika 1 i 2 klasy liceum oraz doczytywać informacje w Internecie. Jest to metoda skuteczna do głównie 2 i 3 etapu, natomiast do 1 wystarczają podręczniki ze szkoły podstawowej.
3. Czy tytuł laureata zmienia coś w Twoim życiu/postrzeganiu siebie?
Laureat w moim życiu zmienia to, że teraz mogę się mniej przejmować ocenami oraz egzaminami 8-klasisty. Tytuł ten gwarantuje mi wstęp wolny do liceum.
4. Czy masz jakieś rady dla kolegów/koleżanek przygotowujących się do konkursu w kolejnym roku szkolnym?
– Uważnie słuchać i notować to, co mówi pani Agnieszka!
– Nie stresować się podczas pisania.
– Korzystać podczas przygotowywania z podręczników licealnych.
– Bardzo pomocne są tłumaczenia w filmikach przygotowujących uczniów do matury.

Pola, cała społeczność szkolna składa Ci gratulacje oraz życzy sukcesów na dalszych etapach edukacyjnych!