Projekt WF- Zdrowe żywienie

Projekt WF- Zdrowe żywienie

Od początku drugie semestru na lekcjach wychowania fizycznego rozmawialiśmy z dziećmi o zdrowym żywieniu, opierając się na Piramidzie Zdrowego Żywienia.

Dyskutowaliśmy o potrzebie aktywności fizycznej, zdrowych dietach, a także skutkach zaburzenia żywienia i braku aktywności ruchowej podczas dnia.

Przypomnieliśmy sobie działanie naszego organizmu i ogromy wpływ naszych decyzji na jego funkcjonowanie i nasze samopoczucie.

Podczas tego projektu zdaliśmy sobie sprawę,że jak jemy,co jemy i ile się ruszamy ma ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie.

Stworzyliśmy przykładowe jadłospisy, opierając się na zdobytej wiedzy.

Także jeśli nie macie pomysłu na zdrowy posiłek czy na aktywność fizyczną- zapraszam do galerii.

Nasi uczniowie zadbali o bardzo bogate menu, dzięki któremu każdy dzień będzie pełen zdrowia, smaku i aktywności.