Przedstawienie klasy 6A

Przedstawienie klasy 6A

We czwartek 10 listopada uczniowie klas starszych uczestniczący w szkolnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości wzięli udział w przedstawieniu zatytułowanym “Kraina Cieni” napisanym, przygotowanym i wystawionym przez klasę 6A.

Krótka, dwudziestominutowa sztuka była owocem trwających od maja warsztatów scenicznych i łączyła w sobie wątki mitologiczne, rycerskie i humorystyczne. Widzowie poznali historię rycerza Zawiszy, poszukującego w tytułowym Hadesie swego największego rywala i znajdującego tam zupełnie przypadkiem swą dawną wybrankę.

Udekorowana w biało-czerwone barwy sala lekcyjna klasy szóstej w dwóch turach gościła kilkudziesięcioro uczniów sześciu klas starszych. Wielu z nich już po przedstawieniu zwracało uwagę na jego dynamikę oraz energię i swobodę debiutujących aktorów.