Przewodnik turystyczny po Europie Południowej

Przewodnik turystyczny po Europie Południowej

Przed nami czas wakacji, czas wypoczynku, dlatego warto zastanowić się w jaki sposób spędzić upragniony urlop.

Na lekcjach geografii, uczniowie klas szóstych stworzyli przewodniki turystyczne po Europie Południowej.

Ze względu na walory przyrodnicze, poza przyrodnicze i infrastrukturę turystyczną tego wyjątkowego obszaru, uczniowie zastanawiali się nad rodzajem uprawiania turystyki (czynna, bierna, specjalistyczna). Zaproponowali miejsca, gdzie można plażować, żeglować, nurkować, uprawiać sporty wodne.

Podkreślili w swoich przewodnikach wartość kulturową  basenu Morza Śródziemnego, który stał się kolebką wielkich cywilizacji świata starożytnego. Tu powstała i rozwinęła się kultura helleńska (starożytnej Grecji) i kultura cesarstwa rzymskiego. Tu także uformowała się religia chrześcijańska, która w VII wieku n.e. zaczęła dominować w Europie.

Opisali wielkie ośrodki turystyczne Europy Południowej jakimi są: Ateny, Rzym, Florencja, Wenecja, Madryt, Barcelona, Stambuł.

Europa Południowa jest regionem przyciągającym corocznie ponad 220 mln turystów.

PROJEKTY UCZNIÓW