Spotkanie z autorem – Marcin Szczygielski

  • 0

Spotkanie z autorem – Marcin Szczygielski

We wtorek 7 czerwca odwiedził naszą szkołę szczególny gość, jeden z ważniejszych aktywnych twórców literatury młodzieżowej w Polsce – Marcin Szczygielski.
 
Pisarz, laureat wielu konkursów literackich dla polsko- i niemieckojęzycznych odbiorców, udekorowany Brązowym Medalem “Gloria Artis” i uhonorowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, przybył na Paryską, aby wziąć udział w przedpołudniowym panelu dyskusyjnym. Poprzedziło go niedługie wystąpienie, w którym dowiedzieć mogliśmy się o początkach działalności artystycznej Marcina Szczygielskiego, jego stawaniu się pisarzem, a także genezie powstania najlepiej znanej uczniom powieści autora – Czarnego Młyna.
 
Przez kolejnych kilkadziesiąt minut uczniowie mieli możliwość rozmowy z pisarzem. Marcin Szczygielski opowiadał o swoich wrażeniach związanych z ekranizacją Czarnego Młyna, wpływie własnego dzieciństwa na pisane powieści, braku weny w pracy twórczej, wyzwaniach towarzyszących powstaniu Teatru Niewidzialnych Dzieci, inspirujących go anglosaskich autorkach powieści młodzieżowych oraz ukrywaniu prawd i wartości w pisanych tekstach.
 
Spotkanie dobiegło końca nie z powodu braku pytań, ale po upłynięciu stu minut zaplanowanych na jego przeprowadzenie. Niejeden uczestnik pozostał jeszcze w sali, by uzyskać od Marcina Szczygielskiego autograf, dedykację lub egzemplarz jednej z powieści. 
 

Przekaż 1 Procent!

Bierzemy udział w projektach:

Szkoła Prowadzona Przez:

Subskrybuj Nasz Biuletyn