Warsztaty Pozytywnej Dyscypliny w klasie 3

Warsztaty Pozytywnej Dyscypliny w klasie 3

Warsztaty Pozytywnej  Dyscypliny uczą nas jak lepiej zrozumieć siebie i innych. Każdego dnia w szkole musimy poradzić sobie z różnymi sytuacjami, często bywa, że emocje biorą górę. Trudna jest wówczas o współpracę czy kompromis. Wiemy już, że szukanie rozwiązania ma sens tylko wtedy gdy obie strony odzyskają spokój. W tym celu stworzyliśmy własne miejsce do wyciszenia się. To my, uczniowie,  byliśmy  jego projektantami, architektami, pomysłodawcami i dlatego jesteśmy z siebie dumni. Nazwę i regulamin również stworzyliśmy samodzielnie.
Ponadto uczyliśmy się o tym jak działa mózg i że każde uczucie ma wiele odcieni a niektóre mieszają się ze sobą.
Wiemy też  co nas ,,gryzie” dzięki ćwiczeniu o komunikacji. Zamiast mówić czego nie chcemy, uczymy się mówić co chcemy, jakie zachowanie ma być zamiast.
Dużo tego, prawda? A to dopiero początek 🙂