Wielki Tydzień w Hiszpanii

Wielki Tydzień w Hiszpanii

Wielki Tydzień w Hiszpanii to wyjątkowe przeżycie dla turystów i poruszające dla katolików, łączy religijność, tradycję i sztukę w jednym z najbardziej spektakularnych obchodów w Hiszpanii. Emocje i oddanie, których doświadczają te procesje, są wyjątkowe i nie można ich przegapić.

Z tej okazji uczniowie każdej klasy uczący się języka hiszpańskiego brali udział w specjalne warsztaty, podczas których mogli poznać charakterystyczne dla tych procesji kultury i słownictwo, takie jak: COFRADÍA, NAZARENOS, MANOLAS, HERMANDAD, PROCESIÓN, PENITENTES itd.
Wzięli także udział w konkursie wiedzy na ten temat przeprowadzonym przez klasę 7A, w wyniku którego 3 uczniów z 3 różnych klas otrzymało nagrody (książki do nauczania się języka hiszpańskiego). Był to bez wątpienia bardzo konstruktywny i ciekawy dzień dla wszystkich uczestników.