Wymiana międzynarodowa: klasa 1G na Majorce

Wymiana międzynarodowa: klasa 1G na Majorce

W dniach 23-30 kwietnia uczniowie klasy 1G uczestniczyli w drugiej części wymiany międzynarodowej zorganizowanej we współpracy ze szkołą w Palma de Mallorca w Hiszpanii. Uczniowie pod opieką koordynatorki wymiany, p. Agnieszki Piskorz oraz nauczycielki języka angielskiego, p. Agnieszki Gumbrycht udali się na Majorkę, gdzie wzięli udział w przygotowanym przez stronę hiszpańską programie obejmującym zarówno zwiedzanie i naukę, jak i aktywność sportowo-rekreacyjną.

Pierwszego dnia, uczniowie wraz z ich gospodarzami poznali legendy związane z miastem Palma, zwiedzili zabytkowe stare miasto oraz katedrę La Seu, po południu udali się na spacer po terenie cytadeli miejskiej.

Następnego dnia cała grupa wybrała się na wycieczkę do Dei, małej miejscowości położonej w górach Serra de Tramuntana, stanowiącej przykład typowej formy osadnictwa na wyspie.

W środę, uczniowie wraz z partnerami wymiany zwiedzili zamek Bellver będący jednym z najciekawszych przykładów architektury gotyckiej w Europie. Tego dnia, uczniowie udali się także do Muzeum Sztuki Współczesnej Es Baluard gdzie obejrzeli między innymi serię prac Jean’a Miro.

W czwartek, klasa 1G wzięła udział w zajęciach zorganizowanych na terenie szkoły. Uczniowie wzięli udział w różnego typu warsztatach- muzycznych, plastyczno-technicznych itd., a także w konkursie przyrządzania typowego hiszpańskiego dania – paelli.

Piątek przeznaczony został na aktywność rekreacyjną. Uczniowie udali się do portu w dzielnicy El Molinar, skąd popłynęli kajakami w trasę po wodach zatoki. Tego dnia uczniowie zrealizowali także część swoich projektów szkolnych związanych między innymi ze street artem. Po południu klasa udała się na wycieczkę do miejscowość Valdemossa, w której przebywali kompozytor Fryderyk Chopin razem z francuską pisarką George Sand. Uczniowie zwiedzili teren zabytkowego klasztoru kartuzów oraz dawną rezydencję królewską.

Sobota zorganizowana została przez rodziny goszczące gimnazjalistów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pobytu: